Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.09 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 12 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 11mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | OR03 |
| Dial Diameter | 35 to 39 mm |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Complete Calendar, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Folding Clasp with Safety |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | ORUSS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.