Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 11.8mm |
| Band Width | 18mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SKMEI 2127 |
| Dial Diameter | 43mm |
| Feature | STOP WATCH, Back Light, Shock Resistant, Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 23cminch |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| Certification | None |
| Feature-1 | watch mens |
| Feature-2 | Back light display, chrono |
| Feature-3 | 12/24 hour system.week, date |
Instock
There are no reviews yet.