Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.171 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 9 × 4 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 11mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Movement origin | Mainland china |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | PZM168 |
| Dial Diameter | 40 to 44 mm |
| Feature | STOP WATCH, Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Complete Calendar, DIVER, Water Resistant, swim, Week Display, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 24cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | PENGAGAR |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.