Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 9 × 2 cm |
| Case Thickness | 10mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | STAINLESS STEEL |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Hardlex |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | 989 |
| Dial Diameter | 41mm |
| Feature | Auto Date, Chronograph, Complete Calendar, DIVER, Water Resistant, swim, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 25cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Business |
| Brand Name | POEDAGAR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.