Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 8 × 3 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Numberless |
| Case Thickness | 7mm |
| Band Width | 20 to 24 mm |
| Band Material Type | tungsten steel |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | Coated Glass |
| Boxes & Cases Material | Paper |
| Model Number | OLEVS/8697M |
| Dial Diameter | 35 to 39 mm |
| Feature | Shock Resistant, Luminous, Auto Date, Complete Calendar, DIVER, Water Resistant, swim, Week Display, luminous hands |
| Water Resistance Depth | 3Bar |
| Clasp Type | Push Button Hidden Clasp |
| Band Length | 20cm |
| Case Material | STAINLESS STEEL |
| Movement | Quartz |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | OLEVS |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Item Type | Quartz Wristwatches |
| Watch weight | 126g |
| Watch | Men's watches |
| Watches for men | Reloj hombre |
| Stainless steel | Men's wristwatch clock |
Instock
There are no reviews yet.