Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | ROTARY |
| Function | wet haircut, dry haircut |
| Length adjustment method | Knob turn |
| Minimum haircut length | 0.5 – 1 mm |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Power Type | Rechargeable |
| Brand Name | PRITECH |
| Certification | CE, FCC, RoHS |
| Origin | Mainland China |
| Product number | LF1 |
| Charging time | 2H/3.5H |
| Usage time | 4H/6.5H |
| Blade material | Titanium alloy ceramic cutter head |
| Battery capacity | 1200MAH/2500MAH |
| Rated power | 5W |
| Rated voltage | 5V |
| Colour | Black/White |
Instock
There are no reviews yet.