Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 10 cm |
| Time to market | Jun-12 |
| Shell Material | Glass |
| Power Source | 220V/50HZ |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | 69806508982 |
| Style | Health Preserving Pot |
| Certification | CB, ROHS |
| Material | Glass |
| Scale Mark | Kettle Mark |
| Heating Speed | 4-6 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function |
| Thermal | Yes |
| Feature | 360 Degree Rotational Base |
| Power (W) | 1850W |
| Capacity | 1.6L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | Melario |
| Origin | Mainland China |
| product Name | Morphy Richards" mr6088 |
| Gross weight of goods | 2.5KG |
| control mode | push-button |
| product category | Facilities for making tea |
Instock
There are no reviews yet.