Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 39 × 25 cm |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | YIHUA 853AAA Infrared Bga Rework Station |
| is_customized | Yes |
| Brand Name | YIHUA |
| Certification | CE |
| Power | 1200W(max) |
| Function | preheat plate/hot air gun/ soldering iron station |
| preheat station temperature | 50~400 Celsius |
| preheat plate area | 120*120mm |
| hot air flow | 120L/min(max) |
| hot air gun temperature range | 100~480 Celsius |
| soldering iron temperature | 200~480 Celsius |
| temperature stable | good |
Instock
There are no reviews yet.