Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 35 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Model Number | EDF-81 |
| Style | Commercial Fryer |
| Material | stainless steel |
| Function | Adjustable Thermostat Control, Detachable Oil Container, With Light Indicator |
| Shape | Square |
| Controlling Mode | Manual Control / Mechanic Timer |
| Certification | CE |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 2500 |
| Non-Stick Material | stainless steel |
| Brand Name | XEOLEO |
| Origin | Mainland China |
| Product size | 280*420*310mm |
| Capacity | 6L |
| Fry Basket size | 180*200*100mm |
| Temperature | ~200 degree |
Instock
There are no reviews yet.