Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 18 × 10 cm |
| Model Number | 111 |
| Release Date | Summer2017 |
| Level Of Practice | Professional |
| Fit | Fits true to size, take your normal size |
| Shoe Width | Medium(B, M) |
| Lining Material | PU |
| Insole Material | PU |
| Upper Material | PU |
| Heel Type | Thin Heels |
| Heel Height | Flat (0 to 1/2") |
| Dance Shoe Type | Ballroom/Latin Shoes |
| Decorations | None |
| Closure Type | hook & loop |
| Outsole Material | soft sole |
| Gender | WOMEN |
| Brand Name | WUXIJIAO |
| Origin | Mainland China |
| Department Name | ADULT |
| Athletic Shoe Type | Dance Shoes |
| Item Type:Extra Fee,rubber sole | Walk outside :hard sole |
Instock
There are no reviews yet.