Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 18 × 22 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 25 minutes |
| Remote Distance | 35m |
| Scale | 1:16 |
| Dimensions | 35X15X15.5cm |
| Model Number | WPL C64-1 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Brand Name | WWXRC |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.