Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 19 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | – |
| Steering servo | – |
| Power | 10KM/H |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30Min |
| Tire Track | – |
| Wheelbase | – |
| Warning | Read the manual before use |
| Remote Distance | 100M |
| Warranty | a month |
| Scale | 1:20 |
| Dimensions | 28*19*8.5CM |
| Torque | – |
| Model Number | 21003 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Recommend Age | 14+y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type Number | 21003 |
| CE | Type |
| Brand Name | WLtoys |
Instock
There are no reviews yet.