Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.139 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 20 × 16 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Other |
| Warranty | 30 |
| Scale | 1:16 |
| Model Number | C24 C14 |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 15-20 mins |
| Control Channels | 4 channels |
| Remote Distance | About 35m |
| Material | Metal |
| Recommend Age | 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.