Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 21 × 25 cm |
| Certificate Number | HKGH02606353 |
| CE | Certificate |
| Barcode number | 725756001902 |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Warning | Use under direct adult supervision only. |
| Warranty | 1 YEAR |
| Scale | 1:16 |
| Power Source | Electric |
| Model Number | HT1569 |
| Motor | Brush Motor |
| Flight Time | 2 hours |
| Control Channels | 9 Channels |
| Controller Battery | 2pcs 1.5V "AA"(not included) |
| Remote Distance | about 35m |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | KEYIGE |
| Recommend Age | 12+y |
| Origin | Mainland China |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Type | Truck |
Instock
There are no reviews yet.