Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.68 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 9 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Usage | Home DIY |
| Power Source | PNEUMATIC, Air Powered Die Grinder |
| Certification | CE |
| Origin | Mainland China |
| Brand Name | WORKPRO |
| Type | Angle Grinder |
| Category | Pneumatic Angle Grinder |
| Max Speed | 20000RPM |
| Air Chuck Capacity | 3mm/6mm |
| Air Comsumption | 3CFM |
| Opeartion Pressure | 90psi |
| Plug | VDE Plug |
Instock
There are no reviews yet.