Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 62 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ, Dengzhan |
| Origin | Mainland China |
| CNC or Not | Normal |
| Condition | New |
| Line Number | Single |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Gearbox, Motor |
| Motor Type | PURE COPPER MOTOR |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Voltage | 220V, 220V, 110/220V |
| Dimension(L*W*H) | 470*420*580mm |
| Warranty | 1 Year |
| Weight (KG) | 25 KG |
| Power (kW) | 1.1 |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| Showroom Location | None |
| Product name | Hole Drilling Machine |
| Function | Making Door Lock |
| Processing material | Wood |
| Spindle speed | 2880r/min |
| Drilling depth | 0-40mm |
| Processing board thickness | ≤40mm |
| Aluminum alloy ruler | 50cm |
| Packing size | 40*40*62cm |
| After-sales Service Provided | Online Support |
Instock
There are no reviews yet.