Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 35 × 15 cm |
| Anti-wind Ability | 55 |
| Drone Weight | 70 |
| Takeoff Weight | 70 |
| Transit Time (Days) | 120 |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| CE | Certificate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | Yes |
| Certification | CE |
| Model Number | XK A220 A260 A210 A250 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AAA |
| Plugs Type | USD |
| Warning | not eat |
| Remote Distance | about 150m |
| Warranty | 1 month |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 30 minutes |
| Charging Voltage | 3.7v |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Plastic, Foam |
| Brand Name | wltoys |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.