Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 25 × 20 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | level Four |
| Drone Weight | 240g |
| Takeoff Weight | 300g |
| Transit Time (Days) | 150m |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate, expert |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Barcode | No |
| Model Number | A280 |
| State of Assembly | Almost Ready |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Battery | 6AA |
| Warning | Please read the manual carefully |
| Remote Distance | 150M |
| Warranty | 30 days |
| Dimensions | 51cm-99cm |
| Charging Time | 120 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | RUBBER, Foam |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.