Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.882 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 25 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | Other |
| Drone Weight | 761g |
| Takeoff Weight | Other |
| Transit Time (Days) | Other |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Controller Mode | MODE1 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Battery | 3.7V 300mAh lipo battery |
| Remote Distance | about 200m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Material | Plastic |
| Features | App-Controlled |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.