Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.625 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 34 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Anti-wind Ability | as show |
| Drone Weight | 60g |
| Takeoff Weight | as show |
| Transit Time (Days) | as show |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | Mini P-47 RTF |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AA *4pcs (Not Included) |
| Remote Distance | About 200m |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | About 150mins |
| Charging Voltage | as show |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Metal, Plastic |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.