Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 12 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Type |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Throttle servo | 2845 brushless motor |
| Power | 75km/h |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 10min |
| Warning | – |
| Remote Distance | 100m |
| Warranty | – |
| Scale | 1:18 |
| Dimensions | 26*18*11cm |
| Model Number | 184016 |
| Design | Dirt Bike |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller |
| Control Channels | 6 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Material | Metal, RUBBER, PVC |
| Brand Name | MODEL RTR |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Model | 184016 |
| place of origin | Chinese mainland |
| applicable gender | Unisex |
| Toy type | Other toys |
| Color classification | Brushless remote control car |
| item number | 184016 |
| Remote control | handle |
Instock
There are no reviews yet.