Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate Number | GZHH00364863 |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| Power | Lipo Battery |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 18 mins |
| Warning | SMALL PARTS NOT FOR CHILDREN UNDER 3 YEARS OLD |
| Remote Distance | 100 m |
| Warranty | 30 Days |
| Scale | 1:28 |
| Dimensions | 16.5*8.0*5.8 (cm) |
| Model Number | K989 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, RUBBER, Carbon Fiber, PVC |
| Brand Name | JMRC HOBBY |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.