Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 20 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | lithium battery |
| Throttle servo | as shown |
| Steering servo | as shown |
| Power | 540 brush motor |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 10 minutes |
| Warning | Please read manual carefully |
| Remote Distance | 100m |
| Warranty | n/a |
| Scale | 1:12 |
| Dimensions | 42*24.5*17cm |
| Torque | as shown |
| Model Number | 12423 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | FLIIT |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.