Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 49 × 27 × 24 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Type Number | 104311 |
| 3C | Type |
| Is Electric | No battery |
| Barcode | No |
| Certification | 3C |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Warning | NO |
| Remote Distance | 50m |
| Warranty | no |
| Scale | 1:10 |
| Dimensions | 472 * 268 * 227mm |
| Model Number | 104311 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Charging Voltage | 7.4v |
| Material | Metal, Plastic, PVC |
| Brand Name | AT 99 MODEL |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| brand | WL |
| Toy type | Other toys |
| Color classification | Red, blue. |
| Is it remote control? | Yes |
| exterior shape | SUV |
| Remote control | handle |
Instock
There are no reviews yet.