Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 30 × 17 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | Other Battery |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | about 8 minutes |
| Tire Track | 177mm |
| Warning | please away fire |
| Remote Distance | about 100 meters |
| Scale | 1:10 |
| Model Number | WLtoys 104018 104019 |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, RUBBER, PVC |
| Brand Name | BEYONDSKY |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Design | Cars |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
Instock
There are no reviews yet.