Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 54 × 29 × 29 cm |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 8 minutes |
| Remote Distance | 100M |
| Dimensions | 38cm*27.5cm*19.5cm |
| Model Number | WLtoys 12402-A |
| Design | Cars |
| Package Includes | Batteries, Operating Instructions, charger, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 7.4V, 7.4v 1500MAH |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | WLtoys |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Warning | Away fire |
| Warranty | A month |
| Power | 550 |
| Charge Time | 3 Hours |
Instock
There are no reviews yet.