Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 25 × 15 cm |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Use | Travel |
| Material | ABS+PC |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Voltage | 100-240v (Dual voltage) |
| Certification | ce, CE |
| Type of motor | DC |
| Nozzle type | Air collecting |
| Number of gears | 4 |
| Max. power | Less than 1000 W |
| Plug standard | CN |
| Function | Thermostatic |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | CHUBAN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | hair dryer |
| Peculiarity1 | Wireless |
| Peculiarity2 | Portable |
| Peculiarity3 | Turbo Jet Fan |
| Peculiarity4 | Mini Handheld |
| Peculiarity5 | Powerful Travel Outdoor Blower |
| Peculiarity6 | High Speed Hair Dryer |
| Peculiarity7 | Dust Blow Dryer |
Instock
There are no reviews yet.