Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 15 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Shell Material | STAINLESS STEEL |
| Power Source | AC100-240V/50-60Hz |
| Automatic Shut-off | YES |
| Model Number | JC20 |
| Style | Thermal Insulation Electric Kettle |
| Certification | CCC |
| Material | STAINLESS STEEL |
| Scale Mark | Inwall Mark |
| Heating Speed | 6-10 minutes |
| Function | Safety Auto-Off Function, Anti-dry Protection, Temperature control, Temperature support, Digital display |
| Thermal | Yes |
| Power (W) | 400w |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Built-in Heating Film |
| Voltage (V) | 220V |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Product name | wireless electric kettle |
| kettle volume | 500ML |
| charging way | USB cable charging |
Instock
There are no reviews yet.