Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 52 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power (W) | 100w |
| Capacity | <1L |
| Heating Method | Underpan Heating |
| Voltage (V) | 6V |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English |
| Style | Electric Kettle |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Automatic Shut-off | Yes |
| Power | 2800 |
| Voltage | 220 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Type | Cordless Electric Kettle |
| Control Type | Other |
| Product Name | Catering URN |
| Model | VIC-WBKD8 |
| Power (W) supply | 1800W, 2800W |
| Capacity available | 8L/12.4L/14.96L/17.7L/24.5L/30L |
| HZ | 220V-50HZ/110V-60HZ |
| Heating Plate | 18mm, Replaceable heating elment |
| Function | Boil Dry Protection, Viewable Water Gauge, On/Off Switch |
Instock
There are no reviews yet.