Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 160 kg |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 63 × 92 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Onsite Installation |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English |
| Application | Commercial, Household |
| Power Source | Gas |
| App-Controlled | Yes |
| Housing Material | stainless steel |
| Power (W) | 4180 |
| Voltage (V) | 220 |
| Place of Origin | Henan, China |
| Model Number | WK-1 |
| Type | Commercial, Household |
| Function | Heat Adjustment |
| Material | stainless steel |
| Product name | Tostadoras de cafe usb gas commercial shop coffee roaster |
| Capacity | 1.5kg/batch Maximum |
| Heating Source | LPG – LNG – Naturel Gas or electric |
| Roasting Time | 10-15min/batch |
| Capacity per hour | 4-7.5kg |
| Heating Mode | Half Hot Air Heating |
| Motors | 4 |
| Cooling time | 1-2 mins |
| Temperature control accuracy | ±0.2 ℃ |
| Data logger | PC-USB DATA logger |
Instock
There are no reviews yet.