Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 34 × 15 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | Other Battery |
| Anti-wind Ability | 1 |
| Drone Weight | 300g |
| Takeoff Weight | 120G |
| Transit Time (Days) | |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | Indoor-Outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | P5ID/BF109 |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Flight Time | 5~10 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | AAA |
| Remote Distance | 50-80m |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | Aoft Technology |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
Instock
There are no reviews yet.