Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 2.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 76 × 23 × 16 cm |
| Certification | CE |
| Warning | be careful |
| Power Source | Electric |
| Model Number | V792-4 |
| Design | Speedboat |
| Controller Mode | MODE1, MODE2 |
| Control Channels | 4 channels |
| Flight Time | about 20 minutes |
| Remote Distance | about 50 meters |
| Warranty | no |
| Dimensions | 700mm x 180mm |
| Max Speed | 60km/h |
| Charging Time | 3 to 4 hours |
| Frequency | 2.4Ghz |
| Charging Voltage | 5V |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Plastic |
| Recommend Age | 12+y, 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Brand | Volantex |
Instock
There are no reviews yet.