Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.163 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 10 × 5 cm |
| Barcode | No |
| Warning | – |
| Power Source | Electric |
| Model Number | Remote Control Boat Toys |
| Design | SAILBOAT |
| Control Channels | 2 CHANNELS |
| Flight Time | – |
| Warranty | – |
| Dimensions | about 18x25cm / 7.09×9.84in |
| Max Speed | – |
| Charging Time | – |
| Frequency | – |
| Charging Voltage | – |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic, Wood |
| Brand Name | OOTDTY |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Boat & Ship |
| Features | REMOTE CONTROL |
| RC Boat size | about 18x25cm / 7.09×9.84in |
| RC Boat Battery | 4 x AA batteries (not included) |
| Control | 2 x AA batteries (not included) |
| Remote distance | about 30m |
| Age | above 3 |
Instock
There are no reviews yet.