Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 34 × 14 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Is Electric | No battery |
| Anti-wind Ability | 2-3 |
| Drone Weight | 120g |
| Takeoff Weight | 120G |
| Transit Time (Days) | 600FEET |
| Video Capture Resolution | other |
| Operator Skill Level | Beginner, Intermediate |
| Indoor/Outdoor Use | outdoor |
| Camera Mount Type | other |
| Model Number | 761-12 Spitfire |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Controller Mode | MODE2 |
| Flight Time | 10~20 |
| Control Channels | 4 channels |
| Controller Battery | aa |
| Plugs Type | mini plug |
| Warning | NO TOYS |
| Remote Distance | 600 feet |
| Warranty | NO |
| Dimensions | 31cm-50cm |
| Charging Time | 2 HOURS |
| Charging Voltage | 1S |
| Power Source | Electric |
| Remote Control | Yes |
| Package Includes | Original Box |
| Material | Foam |
| Brand Name | CNFLYING |
| Features | other |
| Recommend Age | 14+y |
| Origin | Mainland China |
| Aerial Photography | No |
| Type | Airplane |
| Radio Control Style | RC Hobby |
| Place of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
Instock
There are no reviews yet.