Instock
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11 × 11 × 11 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Special Features | Wifi |
| Software Version | origional software |
| Brand Name | KINGBOLEN |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Code Readers & Scan Tools |
| Certification | CE |
| product name | VNCI PT3G software, just plug and play |
| Item Weight | 0.3KG supports Porsche PIWIS2, PIWIS3 original software |
| Voltage | 12V as diagnosis, data flow capture, guided fault finding (GFF), codi |
| Quality | High qulity diagram query, etc. for all Porsche models. |
| Languages | Multip languages communication, support Porsche electric vehicle syste |
| Upgrade | Update Online protocol (Porsche models before 1995) |
| connection method | USB WiFI LAN electric vehicle system |
| Features 1 | Support CANFD and DoIP, wireless LAN connection |
| Features 2 | Support KW71 of Porsche models from 1996 to the present |
| Features 3 | Supports the electrical system |
| Features 4 | It can perform functions such |
| Features 5 | upport online PPN account login, support online functions |
| Features 6 | Compatible with original driver, s |
| Features 7 | No need to change any files or third-party |
| Features 8 | Support USB connection, WIFI direct connection |
| Features 9 | Support Porsche s new electric vehicles |
Instock
There are no reviews yet.