Instock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 15 × 10 cm |
| Communication Interface | OBD-II |
| Free Update Period | Others |
| Display Size | Others |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Special Features | Bluetooth, Adapter Auto Sleep/ User-defined operation/ All OBD2 protocols |
| Software Update | Yes |
| Language | Russian, English |
| Software Version | V2.1 |
| Hardware Version | Newest |
| Brand Name | Vgate |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Code Readers & Scan Tools |
| Certification | CE |
| Version: | V2.2 |
| Performance | Stable and Reliable |
| Support System | Android V4.1-4.4 / Windows 7 / XP only |
| Delivery Time | 1 day |
| Place of Origin | Guangdong, China (Mainland) |
| Price | Factory price |
| Item Weight | 0.1kg |
| Model Name | vLinker MC+ |
| Items name | 100% Original Vgate vLinker MC+ 4.0/ MC BT3.0 |
| Bluetooth 4.0 Version | For Android, For IOS |
| Bluetooth 3.0 Version | For Android |
| Function | More Powerful Than iCar Pro/ELS27 etc. |
| Car Maker | For BMW/ For BENZ/ For VW/ For OPEL/ For AUDI/For Toyota etc. |
| Recommended APP | BimmerCode/ Torque/ Forscan/ JScan/ Auto Doctor/ OBD Fusion, etc. |
Instock
There are no reviews yet.