Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.003 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 18 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate | YES |
| Item Weight | about 0.78g |
| is_customized | Yes |
| Side Stone | None |
| Certificate Number | 66190140447/66190140432 |
| Diamond Shape | ROUND SHAPE |
| Metal Stamp | 14k |
| White Diamond Color | G |
| Diamond Carat Weight | 0.010CT |
| Diamond Cut | Excellent |
| Diamond Clarity | SI2 |
| Shapepattern | Irregular |
| Setting Type | Pave Setting |
| Style | TRENDY |
| Model Number | R309203 |
| Rings Type | Wedding Bands |
| Occasion | WEDDING |
| CertificateType | GDTC |
| Metals Type | Yellow Gold, For Women Engagement Jewelry Rings |
| Main Stone | Diamond |
| Gender | Women |
| Brand Name | VISTOSO |
| Origin | Mainland China |
| Fine or Fashion | Fine |
| Item Type | Rings, Diamond Rings |
| Metal Type | 14K 585 Yellow/White/Rose Gold |
| Metal Color | Yellow/White/Rose Gold Color |
| Measurement | 2.33mm(W) |
| Stone | Round Diamond:1pc |
| Product Net Weight | about 0.78g |
| Occasion 1 | Party Engagement Wedding Anniversary |
| Function 1 | Rings For Women 14k gold |
| Material 1 | 14K Yellow/White/Rose Gold Ring |
Instock
There are no reviews yet.