Instock
| Weight | 0.001 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 18 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Certificate | YES |
| Item Weight | Around 0.76g |
| is_customized | Yes |
| Side Stone | None |
| Certificate Number | 66190151097/66190151099/66190151098 |
| Diamond Shape | ROUND SHAPE |
| Metal Stamp | 14k |
| White Diamond Color | G |
| Diamond Carat Weight | 0.04CT |
| Diamond Cut | Excellent |
| Diamond Clarity | SI2 |
| Shapepattern | Round |
| Setting Type | Pave Setting |
| Style | Classic |
| Model Number | R309051 Fine Jewelry Rings For Women |
| Rings Type | Wedding Bands |
| Occasion | WEDDING |
| CertificateType | GTC |
| Metals Type | Yellow Gold, For Women Engagement Jewelry Rings |
| Main Stone | Diamond |
| Gender | Women |
| Brand Name | VISTOSO |
| Origin | Mainland China |
| Fine or Fashion | Fine |
| Item Type | Rings, Diamond Rings |
| Metal Type | 14K 585 White/Yellow/Rose Gold |
| Metal Color | White/Yellow/Rose Gold Color |
| Measurement | 2.15mm(W) |
| Stone | Round Diamond:21pcs |
| Occasion 1 | Party Engagement Wedding Anniversary |
| Function 1 | Rings For Women 14k gold |
| Material 1 | 14K White/Yellow/Rose Gold Ring |
Instock
There are no reviews yet.