Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.957 kg |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 19 × 13 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Field of View | 303ft/1000yds |
| Eyepiece diameter | 18mm |
| Prism Description | BAK4 |
| Water Resistance Level | IPX5 |
| Objective Lens Diameter | 42mm |
| Lens Coating Description | FMC |
| Magnification | 10x |
| Focus Type | CENTRAL |
| Material | Plastic |
| Model Number | Visionking 10×42 HD Binoculars |
| Type | Binoculars |
| Brand Name | VISIONKING |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.