Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| CE | Certificate |
| Is Electric | lithium battery |
| Barcode | No |
| Certification | CE |
| State of Assembly | Ready-to-Go |
| Flight Time | 30min |
| Warning | Please stay away from water |
| Remote Distance | 25M |
| Scale | 1:24 |
| Dimensions | 26.8*10.5*12.7 |
| Model Number | 1518 |
| Design | Cars |
| Package Includes | Original Box, Batteries, Operating Instructions, Remote Controller, USB CABLE |
| Control Channels | 9 Channels |
| Controller Mode | MODE2 |
| Charging Voltage | 3.7V |
| Remote Control | Yes |
| Material | Metal, Plastic |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Recommend Age | 14+y, 3-6Y, 6-12y |
| Origin | Mainland China |
| Type | Car |
| Features | REMOTE CONTROL |
| Name | 1:24 loader |
| Product battery | 3.7V 500mah JST lithium battery |
| Remote control battery | AA x2 |
| Charging | USB charging cable |
| Remote control time | 30 minutes |
| Charging time | 1-2 hours |
| Remote control distance | 25M |
| Channel | 9CH |
| Color | yellow |
| Packing list | Loader x1 Remote control x1 USB charging cable x1 Body battery x1 |
Instock
There are no reviews yet.