Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12 × 10 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Viltrox Model | AF 56MM F1.7 |
| Applicable Camera Specifications | APS-C Mirrorless Camera |
| Macro Magnification | 1.000 times |
| Maximum Magnification | 0.110 times |
| Minimum Aperture | F16.0 |
| Focal Length | 56mm |
| Launch Date | 2023 |
| Package | Yes |
| Weight | 100-250g |
| Lens Stabilization Type | None |
| Maximum Aperture | F1.7 |
| Number of Diaphragm Blades | 9 Blades |
| Focus Mode | Af, Mf |
| Focus Type | Prime Lens |
| Type | Fixed Focus Lens |
| Full Frame | No |
| Lens Type | Automatic |
| Scene Type | Wedding, BROADCAST, HUMAN, Sports, Architecture, Scenery, Still Life, Travel, People, Night Scene, ORIGINALITY, Indoor |
| Brand Name | VILTROX |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Use | Camera |
| model | 56mm fuji x, 56mm nikon z, 56mm sony e |
Instock
There are no reviews yet.