Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 13 × 9 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| is_customized | Yes |
| Model Number | VM-6370 |
| Brand Name | SOZZDA |
| Origin | Mainland China |
| Sensor | Piezoelectric Transducer |
| Normal Rev(rpm) | 600~3600 |
| Good(R) Rev(rpm) | 1800~3600 |
| Excellent(S) Rev(rpm) | 1800~3600 |
| Velocity | 0.1m/s²~400m/s² 0.3ft/s²~1312ft/s² 0.0g~40g Equivalent Peak |
| Acceleration | 0.01mm/s~400mm/s 0.004inch/s~16.0inch/sTrue RMS |
| Displacement | 0.001mm~4.0 mm 0.04mil~160.0 mil Equivalent Peak-peak |
| Frequency Range Velocity | 10Hz~1kHz |
| Accuracy | 5% of Reading+2 digits |
| Power Supply | 4×1.5V AAA(UM-4)Battery |
| Dimensions | 170mmx68mmx32mm |
| Weight | 350g(Not Including Batteries |
Instock
There are no reviews yet.