Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 23 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | NITERUS |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | VM-6310 |
| Sensor | Piezoelectric Accelerometer |
| Measuring Range | Velocity: 0.01~200 mm/s True RMS |
| Frequency Range | Velocity: 10 Hz ~ 1k Hz |
| Accuracy | < 5 % |
| Analogue Output | AC Output 0~2.0 V Peak Full Scale (Load Resistance: Above 10k) |
| Max. Value Hold | Manual Power Off or Auto Power Off |
| Battery Indicator | Low Battery Indicator |
| Optional Accessories | Headset, USB, RS-232, Bluetooth |
| Operating Conditions | Temperature: 0~50 °C Humidity: <90 %RH |
| Power supply | 4 x 1.5V AA size (UM-3) Battery |
Instock
There are no reviews yet.