Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 1.012 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 22 × 10 cm |
| Nozzle coating | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 |
| Number of heating modes | Over 3 |
| Use | Professional |
| Size | Electric; EU Plug |
| Material | Plastic PC |
| Model Number | V-452 |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 210-240V |
| Heating element | Infrared |
| Certification | ce, ROHS, RoHS, CE |
| Type of motor | AC |
| Nozzle type | Collecting Nozzle |
| Number of gears | 3 |
| Max. power | 2400W |
| Plug standard | EU |
| Function | Anion, Thermostatic, Hot/cold air, Temperature control, diffuser |
| Portability | Unfoldable handle |
| Brand Name | VGR |
| Item Type | hair dryer |
| Origin | Mainland China |
Instock
There are no reviews yet.