Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.208 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 11 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Vgr Model | V-390 |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Function | floating head, Wet shave, Dry shaving, Automatic power selection based on bristle density, Washing knives under water, fast charging, Charging indication |
| Nozzle type | other |
| Number of nozzles | 1 – 2 pcs |
| Razor type | Mesh |
| Material | ABS |
| Model Number | V-390 |
| Voltage | Global Universal(100-240V) |
| Charging Time | 8h |
| With trimming device | No |
| Washing Mode | Whole body washing |
| Usage Time | 85Mins |
| Use | Face |
| Feature | Twin Blade |
| Power Type | Battery |
| Gender | Male |
| Brand Name | VGR |
| Origin | Mainland China |
| Item Type | Electric Shaver |
| Certification | RoHs, CE, EPA, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.