Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 20 × 18 cm |
| Brand Name | VEVOR |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| Power Input | 710W |
| Speed | 10000-30000RPM |
| Collet Chuck Capacity | 1/4" & 3/8" |
| Voltage | 110V for US/CA/MX, 220V for AU/EU/RU |
| Corded/Cordless | Corded |
| Product | Electric Hand Trimmer |
| 710W Set 1 | Fixed Base, Tilt Base, Plunge Base |
| 710W Set 2 | Fixed Base, Plunge Base, Tilt Base, Offset Base |
| 710W Set 3 | Fixed Base, Plunge Base, Offset Base |
| 710W Set 4 | Fixed Base, Plunge Base |
| Application | For Woodworking Trimming Grooving Slotting |
Instock
There are no reviews yet.