Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 10 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Motor type | Brushless |
| Usage | Home DIY |
| is_customized | Yes |
| Rated Input Power | 600 W |
| Model Number | Cordless Wood Trimmer Compatible with Dewalt 18V 20V MAX |
| Brand Name | MELLIF |
| Origin | Mainland China |
| Certification | CE |
| No-load Speed | 10, 000 – 28, 000/min |
| MAX Cutting Depth | 20mm/0.78 inch |
| Collet Chuck Capacity | 1/4 inch |
| Rated Voltage | D.C.18-20 V |
| Dimensions | 3.98 x 3.47 x 7.88 inches |
Instock
There are no reviews yet.