Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 27 × 16 cm |
| Cup Body Material | Glass |
| Charging Port Shape | Round |
| Model Number | ST-5598 |
| Blade Material | STAINLESS STEEL |
| Rating (Rpm) | 20001-22000Rpm |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 45.5*23*12 |
| Housing Material | Plastic |
| Pulp Container Volume | 0.5L-1L |
| Function | Automatic Pulp Ejection |
| Laying Method | Table |
| Speed Adjustment | >Two Gear |
| Type | Citrus Juicer |
| Certification | CE |
| Power (W) | 150w |
| Brand Name | BEIJAMEI |
| Origin | Mainland China |
| Model: | ST-5598 |
| Capacity: | 2L |
| Color: | Milky White |
| Speed Control Gear: | Above 7th Gear |
| Rated Voltage: | 111V-240V |
| Motor Speed: | 20000-29999 RPM |
| Cup Material: | Plastic |
| Applicable Number Of People: | 2-3 |
| Upper Cover And Juice Barrel: | PCTG Material |
| Juice And Slag Receiving Cup: | PP Material |
| Filter Screen: | 304 Stainless Steel |
| Push Rod And Push Rod Cover Brush: | ABS |
| Screw: | Pmma (DS220) |
| Size: | 455*230*120mm |
Instock
There are no reviews yet.