Instock
| Weight | 0.12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 13 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Display Type | Digital |
| Case Thickness | 20mm |
| Band Width | 22mm |
| Band Material Type | PU |
| Case Shape | Round |
| Dial Window Material Type | RESIN |
| Boxes & Cases Material | No package |
| Model Number | SK1968 |
| Dial Diameter | 56mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, LED display, Repeater, Chronograph, Complete Calendar, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 5Bar |
| Clasp Type | Buckle |
| Band Length | 27cm |
| Case Material | Plastic |
| Movement | Digital |
| Style | SPORT, Running, Cycling, Fashion, Sport, Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Digital Wristwatches |
| reloj digital | relogio masculino, relogio masculino 5 bar, relogio skmei masculine |
| montre | montre homme, montre sport, montre sport homme, montres homme, montre homme sport |
| Function | Dual time zone, Stopwatch, 12/24 hour format |
Instock
There are no reviews yet.