Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 0.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 2 cm |
| Case Thickness | 9mm, 9mm |
| Band Width | 24mm, 24mm |
| Band Material Type | Alloy, Alloy |
| Case Shape | Rectangle, Rectangle |
| Dial Window Material Type | Glass, glass |
| Boxes & Cases Material | No package, No package |
| Model Number | SKMEI 1123, SKMEI 1123 |
| Dial Diameter | 33mm, 33mm |
| Feature | Back Light, Shock Resistant, Chronograph, Complete Calendar, Water Resistant, Alarm, Week Display |
| Water Resistance Depth | 3Bar, 3Bar |
| Clasp Type | Bracelet Clasp |
| Band Length | 23inch |
| Case Material | Alloy |
| Movement | Digital |
| Style | Fashion & Casual |
| Brand Name | Skmei |
| Origin | Mainland China |
| Certification | None |
| Item Type | Digital Wristwatches |
Instock
There are no reviews yet.